Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 122 komentarze

Pełna swoboda czy ograniczenie? Wyniki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniach 29 listopada - 6 grudnia każdy użytkownik mógł zdecydować odnośnie przyszłości dotyczącej...

... jednej z kluczowych opcji do której mają dostęp blogerzy - blokowanie użytkowników na swoich blogach - zostawić czy spowodować że nie miałby do niej dostępu.

Oddano 201 głosów. Większość z nich spowodowała, że w tej sferze administracja nie powinna ingerować. Czyli zasady, które dotychczas obowiązywały - zostają utrzymane w mocy. Poniżej wyniki.

 

Blokady obronione. Jednak wywiązała się dyskusja dotycząca ulepszenia widoczności na profilach. W komentarzach pojawiały się głównie dwa postulaty - o widoczności listy zbanowanych na danym blogu oraz informacji, kto dokonał blokady (w sensie czy bloger czy administrator). Póki co - trwają rozmowy w tej sprawie, czy jest to technicznie możliwe.

Sprawa pokazała zresztą jeszcze jedną rzecz - że Wasz głos ma znaczenie i liczymy się z nim!

 

PS: Możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne. Na jakie tematy? Zależy to tylko i wyłącznie od Państwa

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Super! :-)
  A z tą listą to też fajny pomysł
  5*
  Mega pozdro!
 • A co z usuwaniem komentarzy ?
  Moim zdaniem usunięte komentarze powinny trafiać do
  zakładki "usunięte" przypisanej do danego artykułu.

  W ten sposób autor może oczyścić dyskusję ze "śmieci"
  ale czytelnicy mogą przeczytać to co autor uznał za "śmieci" i w ten sposób lepiej ocenić autora.

  Dzięki takiemu mechanizmowi portal staje się bardziej przejrzysty a różnej maści manipulatorzy zdemaskowani.
 • @
  Mówią, że nie ma sensu wyważać otwartych drzwi, chociaż można to zrobić. Chyba mają rację, więc:

  Usunięte komentarze mogłyby być faktycznie widoczne pod spojlerem (tzw), a widoczne mogłyby być po kliknięciu na ten spoiler, ale... Tylko dla zalogowanych, to by zachęcało do zarejestrowania loginu, zwiększyłoby liczbę użytkowników, a postronnych czytających, te wpisy by nie zniechęcały.
 • @Oscar 07:57:26
  Bardzo dobry pomysł.
  5*
 • "Pełna swoboda czy ograniczenie?"
  -------------
  Nie brałem udziału w tej dyskusji - ponieważ bloger czy administrator też musi mieć swój wpływ na wydarzenia. Jednak chodzi o to aby ewentualny ban miał obiektywne uzasadnienie. Dla przykładu - ktoś zaczyna swój wpis pod danym artykułem od słów - to nie tak -. Wtedy taki bloger czuje się urażony - urażono jego nadwrażliwość - i sobie myśli:
  jak to nie tak! Ja ci zaraz pokaże, że jednak tak - i banuje autora tego wpisu bez względu na merytoryczną stronę owego wpisu.
  Wniosek:
  Niech wszystkie strony - mają jak najmniej zastrzeżeń a najlepiej wcale.
 • PS: Możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne. Na jakie tematy? Zależy to tylko i wyłącznie od Państwa
  Piękna incjatywa autora.

  Bardzo dużo jest ważnych tematów. Ale teraz widać małe światełko fundamentów polskiej demokracji na Neon24.pl.
 • Znowu ludziom zasugerowano, że coś mogą
  tak jak ze śmieciami, mogą segregować, lub nie, ale płacić dwa razy trzeba, przy czym biedacy przepłacają, bo wprowadzono im ryczałt.

  Jest podobno demokracja. Widać w Polsce milionerów jest więcej niż biedaków. Widać, po wynikach głosowania.

  Z zasady nigdy nikogo nie blokowałem, wychodząc z założenia, pozwól się wypowiedzieć, niech adwersarz skompromituje się do końca.

  Jednakże, w czasach gdy pisałem codzienną gazetę z wojny o Ukrainę, było paru tak zaśmiecających DONIESIENIA pod notkami, że ich zablokowałem.

  Zwracam uwagę, pod tymi notkami było miejsce na informacje uzupełniające, a nie na wymianę poglądów.

  Potem, w notkach przedstawiających poglądy, a nie informacje, nikogo nie blokowałem.

  Za to mnie blokowano, i wtedy nie ma rady, trzeba pisać notki polemiczne, chociaż ma to sens jedynie przy małej produkcji autorów.

  Z drugiej strony redakcja usunęła moją notkę bez zastanowienia, pod wpływem doniesienia, iż rzekomo naruszyłem prawa autorskie. Zadziałała jak polski sąd, bez czytania akt i zrozumienia stanowiska stron.

  I to jest skandal.

  Skandaliczny jest regulamin witryny. Pokutują tam wymysły z czasów wizji ŁŁ.

  Publikując tu, godzimy się na autorskie niewolnictwo.

  I tak ja traktuję pisarstwo tutaj. Z przymróżeniem oka, jak słup, z którego zaraz ktoś zerwie moje ogłoszenie, albo zaklei swoim.

  Zapowiadana seria notek na temat zabijania ludzi w szpitalach, pisana na podstawie przeżytych osobiście faktów, nie ukaże się. Jeśli, to na pewno nie tutaj.

  Najgorszą stroną witryny jest dystrybucja poczytności notek. Zawsze było z tym fatalnie, i jest to jedna z przyczyn, dla której wielu autorów-celebrytów odeszło w czasach nE.

  No, ale skoro właściciel stawia na tumult, to będzie jak wszędzie. Tylko zorientowani trafią interesujące materiały.
 • Tożsamość NE24 zachowana
  To dobrze.

  Ps
  Komentatorzy nie zadowoleni z cenzury blogerów mogą swoje skasowane uwagi zamieszczać w formie osobnych postów.
 • 201 głosujących
  Liczba dająca dużo do myślenia...
 • @Zbigniew Jacniacki 11:10:50
  Wpis "Wisiał" raptem 2-3 dni i nie był zbyt mocno promowany, po prostu poszedł na spacer do archiwum. Stąd może taka frekwencja?

  Zapytałbym jeszcze o coś innego (jako że staż na NEon-ie mam niezbyt długi (prawie rok) - czy podobne inicjatywy były podejmowane, w sensie sond i dyskusji przez ten czas?
 • @lipao45 11:56:13
  Propozycji, dyskusji, głosowań, było tu setki. Wszystko na nic, cała para poszła w gwizdek. Żadna oddolna inicjatywa nie została tu zrealizowana, choć kiedyś zaangażowanie było duże. Dlatego dziś portal dogorywa, choć to dogorywanie trwa już lata.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:08:40
  Chyba wszyscy wpisują uwagi "z palca", czyli bezpośrednio. Ja wiele notek też wpisuję z palca, jeśli zawiedzie usługa, i przycisk zapisz nie zadziała, tracę notkę.

  Na tym polega usługa publikacyjna. Publikuje się w sieci, a nie na własnym kompie.
 • @GPS 12:05:16
  Tak było, rady autorów, nobilitacje, zakup akcji, współzawodnictwo, ale ogarniacze (managers) nie ogarnęli problemów, i towarzystwo się rozeszło.
 • @interesariusz z PL 10:24:18
  jakoś nikt nie poprawił tego "oka" w przymrÓżeniem,
  śmiać się!
 • @GPS 12:05:16
  "Propozycji, dyskusji, głosowań, było tu setki. Wszystko na nic, cała para poszła w gwizdek. Żadna oddolna inicjatywa nie została tu zrealizowana, choć kiedyś zaangażowanie było duże. Dlatego dziś portal dogorywa, choć to dogorywanie trwa już lata."- sam dogorywasz na tym portalu... żal d..ę ściska ale poległeś ty nie portal. Zdarza się, przyjmij wdzięcznie/romantycznie na klatę i ... pa pa :) Nie będziemy po tobie płakali- wiesz?
 • i
  I bardzo dobrze i piąteczka dla zarządu! :) Bardzo dobrze. Pierwszy raz! mogę doświadczyć przejrzystego głosowania! Brawa! :)
 • @interesariusz z PL 10:24:18
  "Z drugiej strony redakcja usunęła moją notkę bez zastanowienia, pod wpływem doniesienia, iż rzekomo naruszyłem prawa autorskie. Zadziałała jak polski sąd, bez czytania akt i zrozumienia stanowiska stron.

  I to jest skandal.

  Skandaliczny jest regulamin witryny. Pokutują tam wymysły z czasów wizji ŁŁ.

  Publikując tu, godzimy się na autorskie niewolnictwo.

  I tak ja traktuję pisarstwo tutaj. Z przymróżeniem oka, jak słup, z którego zaraz ktoś zerwie moje ogłoszenie, albo zaklei swoim."-

  Pan po prostu narzeka bo lubi. Ja Pana czytam zawsze, niezależnie od tego czy Pan się czuje "słupem" czy "autorem".
  Ukłony
 • no i Cię dopadłem ;)))
  Nie wiem kim jesteś.. jestem tu od zawsze i wiem z doświadczenia, że większość adminów pracujących propublicobono to znudzone emeryty, albo zadaniowcy, albo frajerzy co to na Kangurze nie poznali się; nie znam Cię, sam zaszufladkuj się :)

  Chcesz pudrem zasłonić syfa? powodzenia..
  Poruszę problemy z którymi nikt nie radzi sobie:

  1. usunięty komentarz ginie, nie mam go w Swoim zarządzaniu kontem..

  2. nie ma informacji kto to spowodował

  3. usuwanie komentarzy pod moją notką!!!! ja nikogo nie usuwam..

  4. usuwanie moich komentarzy pod moją notką bez informacji zwrotnej

  5. usunięcie mojego konta ze wszystkimi wpisami!!!

  Jakiś Kangur, ponoć właściciel uważa, że to portal dla Polaków bez cenzury. Z tego powodu jestem tutaj. Jestem tutaj od zawsze, byłem nawet adminem, a ktoś potrafi skasować moje konto i cały dorobek blogerski na tym portalu. Poproszę o informację zwrotną, najlepiej na maila, tego nie skasujecie..

  P.S.
  pewnego ranka budzę się, wchodzę na Neon i okazuje się, że śladu po mnie nie ma.. sami wnioski wyciągnijcie.. ja bezbronny poprosiłem WPS o pomoc.. banda frajerów, licencjonowani antysemici, nie pomogli mi :(((( kundel husky pewnie by mi więcej pomógł niż te pedały z WPS :((
 • @JimA 21:16:35
  ŁŁ przeniósł cały mój dorobek do siebie.. za złe mu nie mam, ja nie piszę dla pieniędzy, a dla uświadamiania ludzi..
 • @wk..ny 22:33:38
  Czołem Wk..ny!

  Sonda, dotyczyła możliwości blokowania komentarzy pod "wpisem, notką, artykułem" blogera. Nic nie było o głosowaniu na temat usuwania kont- blogów. :) nigdy nie miałem nic wspólnego z... nawet w Australii nie byłem!, ani raz!, przisambosiu! Też tu jestem od zawsze :) Chyba dobrze ŁŁ zrobił?! Co do utraty dorobku... nie jest to specjalnie trudne w naszym pokoleniu, czasach i ojczyźnie... nawet jeśli jest znacznie bardziej materialny niż literki na ekranie ;), wyobraź sobie, co będzie jak pejsbuk wyleci w powietrze? uczestnicy tego programu stracą tożsamość i sens życia... i może o to chodzi tfurcom tego bigbradera. Korzystajmy zatem z chwili... Rękopisy nie płoną, pozostają w pamięci czytaczy:)
  Pozdrowienia
 • @wk..ny 22:30:19
  A w czym można pomóc?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930