Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 122 komentarze

PAP: We Włoszech na Covid-19 zmarło więcej mężczyzn.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wśród zmarłych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem kobiet jest o połowę mniej niż mężczyzn - odnotowano w raporcie krajowego Instytutu Zdrowia. Średnia wieku wśród zmarłych kobiet to ponad 83 i pół roku, a wśród mężczyzn - ponad 79 lat.

 Jak wynika z przedstawionych w środę statystyk, do 17 marca w związku z koronawirusem zmarło 601 kobiet i 1402 mężczyzn.

Wśród zmarłych jest 17 osób w wieku poniżej 50 lat. Pięć z nich było poniżej 40. roku życia i byli to wyłącznie mężczyźni z ciężkimi współistniejącymi chorobami.

Ponadto w analizie zaznaczono, że średni wiek zmarłych pacjentów zakażonych koronawirusem - ponad 80 lat - jest o 17 lat wyższy od średniej wieku osób, u których potwierdzono obecność tego patogenu (około 63 lat).

Najczęstszym powikłaniem u osób chorych jest niewydolność oddechowa. Wystąpiła ona u 97 procent pacjentów. Ponadto pojawiają się takie problemy, jak ostra choroba nerek (prawie 28 procent), schorzenia kardiologiczne (10,8 proc.) i nadkażenia (10,2 proc.).

Średni okres, jaki mija od pojawienia się objawów do śmierci, to osiem dni, a od wystąpienia symptomów do hospitalizacji - cztery dni.

W dalszej części raportu Instytutu Zdrowia opisano zastosowaną terapię w czasie hospitalizacji osób, które potem zmarły. W 83 proc. przypadków była to kuracja antybiotykowa, a w ponad połowie - antywirusowa. U jednej czwartej chorych zastosowano leczenie sterydami.

Jak wyjaśnili eksperci, powszechne podanie antybiotyków można wytłumaczyć obecnością nadkażeń i leczeniem zapalenia płuc.

U ponad dwóch trzecich osób, które zmarły, stwierdzono co najmniej jedną dodatkową chorobę, wśród nich: choroby kardiologiczne, układu oddechowego, cukrzycę, choroby układu odpornościowego i nerek, onkologiczne, metaboliczne, otyłość.

Sylwia Wysocka/Polska Agencja Prasowa

KOMENTARZE

 • Interesujące
  W Chinach też ponoć umarło więcej mężczyzn, co tłumaczono tym, że ok.50% mężczyzn w Chinach pali papierosy, a tylko poniżej 5% kobiet.
 • Król Polski wkracza do akcji!
  https://www.youtube.com/watch?v=tmimGthszMM
 • taka to faceta niedola
  O czym tu będziemy deliberować. Z własną babą i wirusem w zmowie nie ma na to bata, każdy chłop wysiada.
 • Baby mają lepiej.
  Bo chłopy głupie, dają sobie babom włazić na łeb. Przynajmniej we współczesnej antykulturze europejskiej. U Arabów nawet średnia długość życia jest podobna u kobit i u mężczyzn, choć opaleni faceci mają często wybuchowy charakter ;-) A ich kobiety bywa, że też, ale jednak rzadziej, ktoś musi rodzić dzieci, a nie chodzić do kosmetyczki i na zakupy. Ech pustaki...
 • Najbardziej podatni na atak koronowirusa
  Na podstawie badań krwi 3694 osób, zaatakowanych przez wirusa w Wuhan, stwierdzono, że osoby z grupą krwi A są najbardziej narażone na zachorowanie, a osoby z grupą krwi 0 najbardziej na atak koronawirusa odporne. Podał tę informację Newsweek:

  https://www.newsweek.com/blood-type-coronavirus-covid-19-1492890
 • Europejski Centralny Bank udziela wsparcia.
  Europejski Centralny Bank (ECB) przeznacza € 750 miliardów .

  Europejski Bank Centralny (EBC) wprowadza nowy plan przeciwko ekonomicznym konsekwencjom kryzysu koronowego. Tak zwany Pandemiczny Program Zakupów Awaryjnych (PEPP) udostępni dodatkowe 750 mld EUR na zakup obligacji rządowych i korporacyjnych.

  Plan stanowi uzupełnienie pakietu środków, które EBC przedstawił w zeszłym tygodniu. Następnie postanowiono wpompować w gospodarkę europejską dodatkowe 120 miliardów euro w tym roku.

  Dzięki programowi, EBC chce zapewnić obniżenie stóp procentowych obligacji. To sprawia, że ​​taniej jest pozyskać kapitał, aby poradzić sobie z problemami wywołanymi kryzysem z powodu wirusa.


  https://nos.nl/data/image/2020/03/19/637951/1920x1080a.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930