Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 122 komentarze

PAP: Mosbacher: Chiny utajniły informacje o COVID-19

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Władze ChRL uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19 - oceniła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która (...) skomentowała reakcję Chin na epidemię koronawirusa.

 "Władze ChRL uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19, nawet wówczas, gdy chińscy lekarze w bohaterski sposób starali się ratować życie dziesiątkom, setkom, a następnie tysiącom chorych" - napisała dla Onetu Georgette Mosbacher. Przypomniała etapy rozprzestrzeniania się koronawirusa od wybuchu epidemii, do którego doszło w grudniu ub.r. w mieście Wuhan w prowincji Hubei.

"Lekarze, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu, gorączkowo próbowali leczyć pierwszych pacjentów, informując jednocześnie władze prowincji i przedstawicieli rządu ChRL o pojawieniu się nowego wirusa o +charakterystyce przypominającej wirus SARS+. Na Chinach spoczywała szczególna odpowiedzialność, by zachować pełną transparentność w sprawie tego, co wiedzieli eksperci w tym kraju" - podkreśliła amerykańska ambasador.

"Jednak już na początku stycznia chińskie władze nakazały zniszczenie próbek wirusa" - stwierdziła. Jak dodała, władze chińskie aktywnie cenzurowały i karały "tych odważnych Chińczyków, którzy próbowali powiedzieć prawdę".

"W miarę gdy mijały cenne tygodnie, a powaga sytuacji stawała się oczywista, przedstawiciele Chińskiej Republiki Ludowej czynili szeroko zakrojone przygotowania w celu ochrony własnej ludności, a równocześnie jedynie wybiórczo dzielili się informacjami, takimi jak genetyczna sekwencja wirusa. Jednocześnie stosowali obstrukcję wobec międzynarodowych organów ochrony zdrowia, które oferowały pomoc, zwracały się o dostęp i zabiegały o uzyskanie dalszych informacji. Gdyby te same władze postąpiły właściwie i na czas zaalarmowały o tej chorobie, Chiny - a także cała reszta świata, w tym Polska - mogłyby uniknąć jej negatywnego wpływu na naszą ludność. Chińczycy wiedzą, że winę za tę pandemię ponosi ich rząd" - dodała Mosbacher.

Podała też, że rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej wysunął - jak napisała - "fałszywe oskarżenia wobec Stanów Zjednoczonych w kontekście wirusa SARS-CoV-2".

Ambasador USA w Polsce zaapelowała, żeby zdwoić wysiłki "na rzecz współpracy i szybkiego oraz transparentnego dzielenia się prawdziwymi informacjami o chorobie wywoływanej przez tego wirusa". Zwróciła uwagę, że w Polsce rząd USA niesie pomoc obywatelom amerykańskim w powrocie do domu, a ambasada i konsulat USA w Polsce pracują nad usprawnieniem pilnych podróży dzieci, które wymagają ratującej życie opieki medycznej w Stanach Zjednoczonych.

Przypomniała też, że Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków współpracuje z Europejską Agencją Leków w celu usprawnienia procedur regulacyjnych dotyczących wytworzenia szczepionki oraz że USA są światowym liderem w zakresie pomocy w dziedzinie zdrowia publicznego.

"Nie miejmy żadnych wątpliwości: bohaterami tej historii są lekarze i pielęgniarki – wielu spośród których przebywa w Chinach – którzy ryzykują życie, aby powstrzymać tę straszliwą chorobę i ostrzec świat przed wiążącymi się z nią zagrożeniami. Konieczna jest swobodna cyrkulacja rzetelnych informacji – zwłaszcza w trakcie kryzysów. Obowiązkiem rządu jest ratowanie życia, a nie ratowanie twarzy" - podsumowała Mosbacher. 

 

Polska Agencja Prasowa

KOMENTARZE

 • @Autor
  Trochę samodzielności zalecam , zamiast powielania propagandy . Salut . https://www.planeta.pl/Ciekawostki/Koronawirus-to-bron-biologiczna-Chiny-oskarzaja-USA-o-atak-i-epidemie
 • Mosbacher tak powiedziała?
  widać skądś nabrała przekonania że Polacy to debile.
  Babon pieprzy bo n Chiny wypełniły wszelkie zobowiązania jakie w sytuacji epidemii leży na państwie .
  A jakby tego było mało to ich własna amerykańska bezpieka donosiła o możliwości epidemii już w październiku zeszłego roku czyli wcześniej niż epidemia wybuchła w Chinach.
  https://www.politico.com/news/magazine/2020/03/07/coronavirus-epidemic-prediction-policy-advice-121172
 • 5* za informację
  Doceniam pojawienie się na stronie oficjalnych przekazów medialnych. Tylko z pozoru giną one w morzu idiotyzmów i teorii spiskowych.

  Pozdrawiam,
 • @AgnieszkaS 00:10:29
  Żeby zmądrzeć trzeba wpierw zwariować... Tak troszęczkę... :-)
 • @AgnieszkaS 00:10:29
  "Doceniam pojawienie się na stronie oficjalnych przekazów medialnych. Tylko z pozoru giną one w morzu idiotyzmów i teorii spiskowych. "
  To jakby nasrać na własny mózg i jeszcze się z tego cieszyć.
  Brawo Ty.
 • @rysio 01:03:43
  Like u.
 • Chiny ponoszą odpowiedzialność
  "Władze ChRL uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19..."


  Pierwsze informacje na temat poważnej epidemii w Chinach zostały przesłane do prezydenta USA przez wywiad amerykański w styczniu i lutym 2020 roku.

  https://www.washingtonpost.com/national-security/us-intelligence-reports-from-january-and-february-warned-about-a-likely-pandemic/2020/03/20/299d8cda-6ad5-11ea-b5f1-a5a804158597_story.html
 • nienawidzę balonienia
  Jak zawsze, pierniczenie o Szopenie. Współpraca, otwartość i inne dyrdymały a jak przyszło co do czego to Trump chciał przyszłe lekarstwo z Niemiec wykupić na amerykańską własność aby robić na tym biznes. Obwinianie Chin o utajnianie niebezpieczeństwa to następna bzdura. Całe środowisko medyczne w US jak i poszczególne rządy Stanów z federalnym włącznie są całkowicie nieprzygotowane do pandemii pomimo 3 miesięcy czasu. Ludzie wykupują broń bo boją się draństwa na ulicach na wypadek głodu z braku pracy. No ale to także chińska wina. Przy normalnej US ekonomi 100 milionów Amerykanów żyło na skraju ubóstwa lub pod mostem. 80% ludzi żyje w większych miastach, 20% po wsiach które nie przypominają prawdziwych czyli z rolnictwem. Przyjdzie krach to zabraknie jedzenia i pieniędzy aby je kupić bo wszystko sprowadzane z Meksyku. No ale to także Chińczyków wina. Myślicie że w prasie usłyszycie o postępie naukowców z innych krajów i ich otwartości na świat w celu zwalczania wirusa? Cisza, nikt nic nie robi tylko naukowcy z Ameryki dumają nad szczepionka bo są najmądrzejsi na świecie. Brakuje głupich masek, respiratorów jak i zwykłych witamin i lekarstw. Oni są gotowi ale w ten sposób że już postanowili kogo będą leczyć a kogo na bok odłożą, na śmierć.
  Co do oskarżeń to US pierwsza wysunęła oskarżenia w stronę Chin. No ale jeżeli to amerykańska prawda to dlaczego rządzący w Iranie zaczęli od wirusa umierać? Czyżby Chiny podrzucili pod nogi irańskiego rządu tego wirusa? Teraz słyszę i czytam w gazetach ze "biali suprematyści" chcą wykorzystać wirusa jako bron biologiczna. Czysta paranoja i kłamstwa.
 • Trump chciał przyszłe lekarstwo z Niemiec wykupić???
  Niemiecka firma farmaceutyczna CureVac zaprzeczyła informacjom niemieckiego rządu i poinformowała, że nie otrzymała od prezydenta Donalda Trumpa żadnej oferty zabezpieczenia wyłącznych praw do potencjalnej szczepionki przeciw koronawirusowi. A więc nie było przejęcia firmy z zamiarem produkowania szczepionek wyłącznie na rynek amerykański.

  https://www.usatoday.com/story/news/2020/03/16/german-company-curevac-says-no-offer-trump-coronavirus-vaccine/5062072002/
 • @Stara Baba 05:41:00
  "Co do oskarżeń to US pierwsza wysunęła oskarżenia w stronę Chin. No ale jeżeli to amerykańska prawda to dlaczego rządzący w Iranie zaczęli od wirusa umierać? "

  Nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego.
  Iran był w trakcie zawierania bardzo bliskich stosunków gospodarczych z Chinami. Podobnie zresztą sprawa wygląda z Włochami. Epidemia rozpoczęła się od miasta Kom, skąd podróżowali do Chin zamieszkujący w mieście Chińczycy.

  https://nypost.com/2020/02/23/coronavirus-death-toll-in-iran-is-the-largest-outside-china/

  To właśnie Trump jest za powrotem produkcji (w tym leków) z Chin do USA. To, co się teraz dzieje jest potwierdzeniem słuszności jego racji.
  Ja też nienawidzę dyrdymałów, a tym bardziej z palca wyssanych absurdów amerykańskich demokratów.
 • @AgnieszkaS 06:34:47
  Firma mogła zaprzeczyć, ale faktem jest że jej dyrektor po spotkaniu z Trumpem został wyrzucony i właściciel firmy złożył oświadczenie odwrotne.
 • @AgnieszkaS 06:55:18
  Oj Pani Agnieszko, więcej bystrości..... a poza tym Trump w całym tym amerykańskim badziewiu nie jest tak dużo winny. Jak przejął "gówno" tak i jest "gówno". Osobiście poza robieniem dobrej miny nic mu się nie udaje. Nie udaje dlatego że wszystko w Ameryce wymaga naprawy lub całkowitej wymiany z poglądami włącznie. Ameryka od środka stacza się w przepaść
  a wartości cywilizacyjne na której była zbudowana gniją i zastępowane są latynoską bylejakością.
 • Taa.. oczywiście że Chiny, to co powiedzą święte USA,w osobie tej pani... jest jedyną prawdą objawioną.Śmieszne i żałosne.
  Najlepiej,zróbcie Chinom Majdan..
  Co poniektórzy na Neonie...jeszcze niedawno popierali teorię, że to Rosja jest winna , pod artykułem niejakiego Jaxa. Miotanie się jak w drgawkach w tańcu św.Wita.Byle zwalić winę.
  Ja jeszcze dodam, ze na pewno Włochy i Iran maczały w tym palce, to na pewno pasuję do "Wielkiej teorii.Aha no i jeszcze Palestyna...
  Tak jak broń biologiczna w Iraku, broń chemiczna Assada itp.
  Resume:
  https://wolnemedia.net/klamalismy-oszukiwalismy-i-kradlismy/
 • @trojanka 08:12:43
  O potędze złodziejskiej demokracji USA we fragmentcie tekstu autorstwa amerykańskiego publicysty Michaela McCaffreya na RT, którego tłumaczenie zamieścił jeden z komentatorów blogu o sytuacji w Syrii:
  -------------
  "W całym okręgu szkolnym Los Angeles, 70 procent wszystkich uczniów znajduje się poniżej granicy ubóstwa i są uzależnieni od systemu szkolnego w przypadku otrzymywania posiłków. W najbogatszym kraju świata jest to absolutna hańba. Wirus strukturalnej nierówności gospodarczej jest problemem o wiele bardziej długotrwałym i zabójczym niż corona-wirus, a klasa rządząca i jej bezwstydni lokaje w mediach nie mają żadnego interesu w tym, by kiedykolwiek uczciwie się nim zająć ani go uznać.

  Korporacyjne dziwki w Kongresie i Białym Domu (obydwu partii) również z radością informują Amerykanów, że powszechna opieka zdrowotna dla samotnych osób, którą ma już każdy inny uprzemysłowiony kraj na świecie, jest mrzonką i niemożliwością.

  Mówią nam, że nigdy nie mogliby zapłacić za coś tak dekadenckiego i luksusowego jak opieka zdrowotna. Ale potem magicznie wyciągają 1,5 biliona dolarów ze swoich pozłacanych tyłków, aby zapobiec przez siebie spowodowanemu rozpadowi. To zadziwiające, jak mistrzowie finansów mogą w cudowny sposób sprawić, że pieniądze nagle się pojawiają, gdy chodzi o ratowanie ich ogromnych bogactw, a nie o zdrowie i dobrobyt zwykłych Amerykanów.

  Corona-Wirus jest kryzysem, który obnaża brzydką prawdę o Stanach Zjednoczonych i złośliwym charakterze ich klasy rządzącej. Kryzys będzie się pogłębiał, zanim się poprawi, ale w końcu się poprawi. Z drugiej strony, w samych Stanach Zjednoczonych będzie tylko znacznie gorzej, bez nadziei, że kiedykolwiek będzie lepiej."

  --------------

  Całość:
  https://kodluch.wordpress.com/2020/03/23/23-03-2020-syria-1634-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-86402
 • Moje "kuluary"
  donosiły mnie, ze zacznie się cenzura prewencyjna i jakaś akcja merdialna
 • @AgnieszkaS 02:56:50
  To słaby ten wywiad amerykański. Jak wirus jest od grudnia znany.
  I ja o tym wiedziałem. Czyli taki biedny bloger i komentator jest lepszy od wywiadu imperium zła zza Oceanu? A papier "do kultury" jest dotępny?
 • Już we wrześniu 2019 u wuja grasowała "dziwna"odmiana zapalenia płuc z wysoką gorączką, dusznościami ..
  https://www.cnbc.com/2019/09/06/cdc-reports-at-least-three-deaths-in-vaping-related-lung-disease-outbreak.html
  Potem chyba była słynna Olimpiada Wojskowa w Wuhan.USA były bardzo słabiutkie po raz pierwszy w historii.Polacy świetni!!
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowe_Wojskowe_Igrzyska_Sportowe_2019


  Nooo...
  https://francais.cgtn.com/n/BfJAA-cA-FcA/BcdBcA/index.html

  No i któż to tak ładnie przed wybuchem epidemii pozbywał sie akcji????
  Wróżka przepowiedziała???tarot??stoliczek??

  https://forsal.pl/finanse/gielda/artykuly/1462398,koronawirus-w-usa-senatorowie-pozbywali-sie-akcji-przed-wybuchem-epidemii.html
 • @Wican 11:51:16
  Nie wierz AgnieszceS .Kłamie.
  W na początku stycznia 2020 r to USA dostały oficjalną informacje od rządu Chin.
  Zaś amerykański wywiad faktycznie jest doskonały bo pierwsze raporty odnośnie możliwej PANDEMII (już pandemii !!!! ) przedstawił swemu rządowi w październiku 2019 r .Czyli jeszcze przed pierwszym zachorowaniem w Chinach.
  https://www.nytimes.com/2020/03/19/us/politics/trump-coronavirus-outbreak.html
 • @Wican 11:51:16
  "To słaby ten wywiad amerykański. Jak wirus jest od grudnia znany.
  I ja o tym wiedziałem."

  Nie tylko Pan. To jest z 15 grudnia:

  "Sebastian Budner, który razem z żoną mieszka w Shenzhen, w południowo-wschodnich Chinach, w prowincji Guangdong. - Tak naprawdę Wuhan odizolowano kilka dni temu, a ok. 5 mln mieszkańców opuściło miasto przed jego zamknięciem."

  "Pekin został objęty kwarantanną, wprowadzono kontrole, zabroniono transportu międzymiastowego, zamknięto siedzibę rządu oraz różne atrakcje turystyczne: parki, muzea, kluby oraz restauracje. Przy wejściu do metra odbywają się kontrole temperatury, a bez maseczki nikt nie jest wpuszczany do metra czy autobusu - relacjonuje Agata Kowalczyk, która mieszka w jednym z akademików należących do Uniwersytetu Nauk i Technologii."

  "Każda prowincja i każde duże miasto niezależnie wprowadza obostrzenia. W Zhengzhou, kilkunastomilionowej metropolii w prowincji Henan, też widać pustki na ulicach, jak opowiada mieszkający tam Adam Wieniawa Narkiewicz."

  "W Zhengzhou na dworcach, w metrze i na lotniskach kontrolerzy w specjalnych kombinezonach sprawdzają temperaturę ciała pasażerów.

  - Również przy wejściu na osiedle przy bramie ochrona sprawdza temperaturę. Administracja osiedla, na którym mieszkam zleciła spryskanie wszystkiego, z wyjątkiem mieszkań, jakimiś chemikaliami – opowiada pan Adam."

  "Mam wrażenie, że robione jest wszystko, by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa - opowiada Adam Wieniawa Narkiewicz. "

  Dec 15, 2019 - Koronawirus sieje postrach. Sytuacja oczami Polaków przebywających w Chinach. https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-sieje-postrach-sytuacja-oczami-polakow-przebywajacych-w-chinach
 • Cytat z artykułu
  "Przypomniała też, że Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków współpracuje z Europejską Agencją Leków w celu usprawnienia procedur regulacyjnych dotyczących wytworzenia szczepionki oraz że USA są światowym liderem w zakresie pomocy w dziedzinie zdrowia publicznego ... Obowiązkiem rządu jest ratowanie życia, a nie ratowanie twarzy" - podsumowała Mosbacher. "
 • @ikulalibal 12:10:48
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=Y_dU2RCqWs4&feature=emb_logo Salut.
 • Reakcja Chińczyków jak najbardziej poprawna!
  "Lekarze, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu, gorączkowo próbowali leczyć pierwszych pacjentów, informując jednocześnie władze prowincji i przedstawicieli rządu ChRL o pojawieniu się nowego wirusa o +charakterystyce przypominającej wirus SARS+.()władze chińskie aktywnie cenzurowały i karały "tych odważnych Chińczyków, którzy próbowali powiedzieć prawdę".
  ---------------------------------------------
  Pozwolę sobie zauważyć że działanie układ immunologicznego człowieka jest odwrotnie proporcjonalne do poziomu stresu u człowieka.
  Czyli , w warunkach dużego stresu limfocyty T "idą spać"- atakujące wirusy mają pole do popisu :-)
  W takim przypadku " aktywna cenzura" mącicieli którzy chcieliby wywołać wśród ludzi stany paniki, stresu itp... jest jak najbardziej wskazana.
 • @ikulalibal 12:10:48
  Ja sądżę, że ona w to wierzy. Amerykanie są wyjątkowo naiwni. Ja kpię z jej komentarzy
 • @adam54 13:42:19
  Tak - aktywna cenzura.
  Widzisz...?
  Popieram Ciebie. Chińczyków ganię - za cenzurę (pasywną).
 • @ikulalibal 12:10:48
  Zaś amerykański wywiad faktycznie jest doskonały bo pierwsze raporty odnośnie możliwej PANDEMII (już pandemii !!!! ) przedstawił swemu rządowi w październiku 2019 r .Czyli jeszcze przed pierwszym zachorowaniem w Chinach.
  https://www.nytimes.com/2020/03/19/us/politics/trump-coronavirus-outbreak.html
  /ikulalibal /
  _____________________________

  W oparciu o powyżej zacytowany link z artykułem z New York Times wyjaśniam:

  Artykuł jest krytyką rządu federalnego, jak wspomniany dziennik ma w zwyczaju, za nieprzygotowanie do pandemii coronawirusa. New York Times powołuje się na raport z października 2019 roku, który był podsumowaniem ćwiczeń przeprowadzonych na początku lipca, 2019 roku.[1] [2] Ćwiczenia te miały zbadać przygotowanie agencji federalnych i organizacji zdrowia, w tym Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, na wybuch epidemii grypy[3]. Epidemia, według fikcyjnego scenariusze, miała wybuchnąć w Chicago. Operacja ta odbyła się pod nazwą "Crimson Contagion Exercise". Wyniki ćwiczeń nie wypadły najlepiej i właśnie to agresywnie wyrzuca Trumpowi NYT.

  [1] The National Crimson Contagion 2019 Functional Exercise (CC 2019) is a multi-state, whole of government effort focused on pandemic response and policy issues of workforce viability, critical infrastructure protection, economic impact, and medical surge operations.

  Start:
  August 13, 2019
  End:
  August 16, 2019

  https://azcher.org/event/save-the-date-crimson-contagion-exercise-event/

  [2] Był to plan reakcji na globalną pandemię. Takie ćwiczenia zaczęły się już odbywać w 2009 roku.
  https://www.foreignaffairs.com/articles/2020-03-03/pandemic-disease-threat-national-security

  [3] As The New York Times reported, last year at least a dozen federal agencies, 12 states, and major health organizations such as the American Red Cross, American Nurses Association, and the Mayo Clinic, conducted a pandemic readiness exercise called Crimson Contagion. Using the premise of a flu arriving in Chicago, the teams gamed out the US response in real-time. The idea was to identify weaknesses and improve the official reaction in case of a real pandemic.

  "https://www.menshealth.com/health/a31811652/coronavirus-pandemic-government-simulation-crimson-contagion/

  __________________________

  Jest mi obojętne czy ktoś mi wierzy, czy też nie. Zwykle potwierdzam swoje wypowiedzi linkami. Jednak są komentatorzy, którzy nawet nie rozumieją tekstu, który linkują. Stąd się biorą teorie spiskowe.
 • 5*
  Informacje ciekawe, proszę jednak pamiętać, że PAP - to w istocie Polska Agencja Propagandy, i że to chyba żydom amerykańskim zależy na kryzysie i wycofaniu gotówki z obiegu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930